Topu bul yarışması

Topu bul yarışması

Tarafindan eklendi 02/02/2015 tarafindan | 79 Yorumlar

Bonusal üyeleri için yeni bir yarışma formatımız var .  Yarışma basit aşağıdaki resimde yer alan topu gizledik , yapmanız gereken topun hangi karede olduğunu tahmin etmek . 

Ornek yarışmamız ve nasıl tahmin yapılacağı ile ilgili bilgi aşağıdadır. 

topu-bul1

 

Yukarda resimde topun olduğu bölüm gizlenmiş . Tahmin etmek için yapmamız gereken topun olduğunu tahmin ettiğimiz karenin koordinatlarını vermek.

Örnek Tahminimiz D 7 olsun bu durumda tahminiz aşağıdaki olucaktır.

ornek-tahmin

 

Deneme yarışmamıza katılmak için yorumlar bölümünde tahminlerinizi yapmanız yeterlidir. Bir sonraki yarışmamız ödüllü olacaktır. 

Resimdeki Futbol topunun  yerini tahmin et , yarışmayı kazan !

 

Doğru cevap D12 

topu-bul2

 

 

79 Yorumlar

 1. arkadyan demis....:

  Çok iyiymiş bu yarışma formatı. Keşke bu tarz yarışmalar artsa. Yani hem tahmin etme gücümüzü kuvvetlendirmiş oluruz hem de eğlenceli bir yarışma olmuş olur. Bonusara bu yarışmalar konusunda çok başarılı tebrik ederim bonusara sizi.

  • kapikaze demis....:

   Gözlerini görmene gerek yok Murat.En başta şunu düşünmek lazım.Stadyumda herkes vücuduna topun bulunduğu yere göre şekil verir.Herhalde kimse adamları ya da boş çimleri izlemek için gitmez.Dolayısıyla topun D12de olduğu esnada deklanşöre basıldığını düşünecek olursak resimdeki insanların topun bulunduğu yere göre vucudunu açılandıracağını varsayarız.

   Özellikle 9. 10. ve 11. sütundaki kafaların vücut ve bakış açıları çok net.Örneğin sadece D11deki arkadaştan dolayı topun 11. sütundan geride olmasının imkanı yok.Keza C11deki arkadaşın kafa dümdüz duruyor herhalde bu adam boşluğa bakacak değil maç esnasında.C10 daki arkadaşın kafa kısmı düz yine.Ama C9daki abinin kafası hafif kendi soluna meyillenmiş örneğin.

Bir cevap verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir